Uzman Klinik Psikolog Banu Bostancı

//Uzman Klinik Psikolog Banu Bostancı
Uzman Klinik Psikolog Banu Bostancı 2018-10-01T14:46:29+03:00
Banu_Bostancı_foto

Banu Bostancı , 1972 yılında İstanbul’da doğdu. İzmir Özel Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lise II. Sınıfta altı ay boyunca Buca Çocuk Yetiştirme Yurdu’nda gönüllü olarak çalıştı. Liseden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sene değişim öğrencisi olarak okudu. Altı ay boyunca şehrin ilk okullarında yapılan “gençlik panelleri”nde ülkemizi tanıttı ve okulunda “Ayın Öğrencisi” seçildi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümüne başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğrenciliği sırasında Çapa Hastanesi Nevroz Polikliniği, Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde stajlarını tamamladı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Prof. Dr. Emin Ceylan yönetiminde servis çalışmalarını tamamladı ve Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezinde Prof. Dr. İlkay Kasatura yönetimindeki grup psikoterapilerine gözlemci öğrenci olarak katıldı.

Lisansı ve Yüksek Lisansı süresince

“Evebeyn Tutumlarının Ergenlerde Yeme Bozukluklarının Oluşumuna Etkisi”, “Davranışçı Terapilerin Günlük Psikopatolojilere Uyarlanması”,Depresyon” ve “Grupların Yapısı” konulu proje çalışmaları ve sunumları oldu.

Banu Bostancı, 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına başladı. 2017 yılında NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde stajını tamamladı.Yüksek Lisans eğitimi süresince Üsküdar Üniversitesi’nde Asistan Psikolog olarak çalıştı. Kişilik ve Zeka testleri eğitimini aldı. Rorschach ve Projektif Testler Derneğinde Projektif Testler Eğitimini aldı. Yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. Aslıhan Dönmez’den, Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini Doç. Dr. Vahdet Görmez’den aldı. Kişilerarası İlişkiler Psikoterapi Eğitimini Üsküdar Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. Nazan Aydın ve Dr. Oğuz Omay’dan aldı. Nörobilim Temelli Farkındalık Eğitimi ve Nörojenik Stres Yönetimi aldığı eğitimler arasındadır.

Rorschach derneğinin düzenlediği Çocuk, Ergen ve Yetişkin Yeme Bozukluklarının Projektif Testlerle Değerlendirilmesi Seminerine ve  Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin Terapistin Danışanıyla İlk Görüşmesi ve Sözsüz İletişim Seminerlerine katıldı.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nde Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi Eğitimlerini tamamladı. Komplike Yas ve Kayıptan Sonra Yaşam Eğitimini Prof. Dr. Vamık Volkan’dan aldı.

II.Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi’ne ve III. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’ne dinleyici olarak katıldı.

2016 -2017 Prof. Dr. İlkay Kasatura Psikoterapi Merkezi’nde “Aile ve Çift Terapisi” konulu sunumları oldu.

2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Türkiye’de ilk kez çalışılan, bir anne adayının gebeliğini yirminci haftasında veya daha sonrasında ya da doğum başladığında fark etmesi durumu olan, “Fark Edilmeyen Gebelikler” olgusu üzerine hazırladığı Yüksek Lisans Bitirme Tezi adli birime gönderildi.

Banu Bostancı, 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji Doktora Programına başladı.

Evlilik (Çift) Terapileri

Panik Atak

Depresyon

BİZE ULAŞIN
Psikolojik sorunlar

 

ancak alanında deneyimli ve uzman psikolog/psikiyatristler aracılığı ile çözülebilir!

 

Psikoloğunuzun yetkin ve yetkili olduğunu mutlaka kontrol edin!

 

Sizinle en kısa sürede 

iletişim kuracağız.

Teşekkürler!