Cinsel Terapi

/Cinsel Terapi
Cinsel Terapi 2018-01-15T15:35:00+03:00

Cinsel Terapi Uzmanlarımız

Prof.Dr. İlkay Kasatura
Prof.Dr. İlkay KasaturaKlinik Psikolog ve Psikoterapist
Dr.Gizem Akçan
Dr.Gizem AkçanKlinik Psikolog
Banu Bostancı
Banu BostancıPsikolog

Cinsel Terapiler ve Uzmanlarımız ile İlgili Sorularınızı Cevaplayalım!

evlilik_terapisi

Eşler arasındaki cinsel ilişkiyi tek boyutlu ve mekanik bir olay olarak değil, duygusal ve bedensel hazzın birlikte yaşandığı bir etkileşim biçimi olarak değerlendirmek gerekir. Eski toplumsal konumundan çıkarak evlilik kurumunun getireceği yeni sorumluluklara uyum sağlamak, bireylere güç gelebilir. İstenen birlikteliği oluşturmak, iki farklı insanın aralarında ortak bir dünya yaratabilmeleri bazı durumlarda zaman alabilir. Nasıl bir arkadaşımızla olan sorunumuzu , birbirimizle iletişim kurmadan çözemezsek, evlilikte yaşanan sorunlarıda iletişim kurmadan çözemeyiz.

Sağlıklı bir cinsel iletişimde eşler, birbirlerine istek veya isteksizliklerini dile getirebilir. İsteksizliğin ardında yatan gerçek nedenleri anlamaya  çalışırlar. Cinsel ilişkide ortaya çıkan herhangi bir aksaklıkta, eşlerin davranışları çok önem taşır. Koşullardan kaynaklanan geçici sorunlar, her iki eşin ailesine anlatılması, olayın çözümünün daha da güçleşmesinden başka bir işe yaramaz. Ailelerin beklentilerini ifade ediş biçimleri, sorunların daha abartılı şekilde büyümesine yol açarak, bazen ilişkiyi boşanmayla sonlandırabilir.

Cinsel Terapi Sık Sorulan Sorular 

 

Cinsel uyumsuzluk, cinsel isteksizlik yaşayan, bunu kendi arasında aşamayan ve bunun üstesinden gelme isteğine sahip çiftler ve bireyler katılabilirler.

Cinsel sorunların altında yatan psikolojik sorunları çözmekte istekli olan kişiler cinsel terapide daha başarılı olurlar.

Cinsel terapiye kişilere başvurmaya alıkoyan şey bu konudaki utanma, sıkılma duygularıdır. Oysa kişilere bunun yemek içmek kadar doğal bir eylem olduğu anlatılırsa tedavi motivasyonu artırılabilir ancak tedavi motivasyonunun olmadığı hiç bir cinsel problemde altta yatan etkenler ne olursa olsun başarıya ulaşılamaz.

Problemin ne kadar kökleşmiş olduğuna, cinsel sorunların altında yatan problemlerin çözümünün ne kadar zaman alacağına bağlıdır.

Cinsel terapiler ile aşağıda yer alan belirli başlı bozuklukların tedavisi amaçlanır.

Vajinismus

Disparoni (ağrılı cinsel ilişki)

Cinsel uyarılma bozukluğu

Cinsel istek bozukluğu tedavisi

Erken boşalma

Cinsel kimlik

Cinsel yönelim

Orgazm bozukluğu

Cinsel isteksizlik

Sertleşme sorunu

Kadında orgazm bozukluğu

Kadınlarda istek ve orgazm bozukluğu

BİZE ULAŞIN
Cinsel Terapiler

sadece tek boyutlu olarak ele alınamazlar.

Cinsel terapi alacağınız psikoloğunuz bir çok terapi tipinde uzman ve deneyimli olmalıdır.

 

Sizinle en kısa sürede 

iletişim kuracağız.

Teşekkürler!